Main Menu
User Menu

Skupinové velitelství 2 [1935-1938]

2nd Group Command / Gruppenkommando 2

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství 2
Originální název:
Original Name:
Gruppenkommando 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.03.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství 2
Datum zániku:
Disbanded:
04.02.1938
Nástupce:
Successor:
Skupinové velitelství pozemního vojska 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
17.03.1935-04.02.1938 ?, Kassel /

Velitel:
Commander:
17.03.1935-04.02.1938 Leeb, Wilhelm von (General der Artillerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.03.1935-30.09.1937 Viebahn, Max von(Generalmajor)
01.10.1937-30.11.1937 Mummenthey, Siegfried (Generalmajor)
01.12.1937-04.02.1938 Apell, Georg von (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1918-1939, Biblio Verlag, Osnabrück, 1974
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.feldgrau.com/rwgrpk2.html
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-2-1935-1938-t128449#433767Verze : 0
MOD