Main Menu
User Menu

Skupinové velitelství 1 [1935-1938]

1st Group Command / Gruppenkommando 1

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství 1
Originální název:
Original Name:
Gruppenkommando 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.03.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství 1
Datum zániku:
Disbanded:
04.02.1938
Nástupce:
Successor:
Skupinové velitelství pozemního vojska 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
17.03.1935-04.02.1938 ?, Berlín /

Velitel:
Commander:
17.03.1935-04.02.1938 Rundstedt, Gerd von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.03.1935-15.10.1935 Kreß von Kressenstein, Franz (Generalleutnant)
15.10.1935-01.10.1937 Hoepner, Erich (Generalmajor)
01.10.1937-04.02.1938 Salmuth, Hans von (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1918-1939, Biblio Verlag, Osnabrück, 1974
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.feldgrau.com/rwgrpk1.html
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-1-1935-1938-t128445#433760Verze : 0
MOD