Main Menu
User Menu

CL - Naka (1925)

那珂 / なか

Naka


druh lodě: lehký křižník
třída lodě: Sendai
zahájení stavby: 10.6.1922
spuštění: 24.3.1925
zařazení do služby: 30.11.1925
potopena: 17.2.1944


délka: 163m
šířka: 14,2m
ponor: 4,6m


výtlak: 5,195t
výtlak max: 5,595t


pohon: 12 kotlů, 4 turbíny, 90 000 hp


rychlost max: 35,25 uzlů


pancéřování: boky: 64mm
paluba: 32mm



výzbroj: 7 x 140mm/50
4 x 25mm/60 AA
8 x TT 610mm


posádka: 440
URL : https://www.valka.cz/CL-Naka-1925-t12729#43634Verze : 0
...
URL : https://www.valka.cz/CL-Naka-1925-t12729#53918Verze : 0
Do stejné třídy jako Naka patřily křižníky Jintsu a Sendai.
URL : https://www.valka.cz/CL-Naka-1925-t12729#54343Verze : 0
Velitelé lodi


30.11.1925 - 01.12.1926 fregatní kapitán, od 01.12.1925 námořní kapitán Inoue Choji
01.12.1926 - 05.04.1927 námořní kapitán Nakamura Kamezaburo
05.04.1927 - 01.11.1927 námořní kapitán Mito Motosuke
01.11.1927 - 10.12.1928 námořní kapitán Monai Isao
10.12.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Ban Jiro
30.11.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Nagumo Chuichi
01.12.1931 - 01.12.1932 námořní kapitán Yamamoto Koki
01.12.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Sonoda Shigeru
15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Goto Eiji
15.11.1934 - 25.05.1935 námořní kapitán Abe Kasuke
25.05.1935 - 15.11.1935 námořní kapitán Daigo Tadashige
15.11.1935 - 01.12.1936 námořní kapitán Goto Aritomo
01.12.1936 - 02.08.1937 námořní kapitán Abe Koso
02.08.1937 - 01.12.1937 námořní kapitán Nakamura Motoji
01.12.1937 - 15.11.1938 námořní kapitán Kawano Chimaki
15.11.1938 - 15.12.1938 námořní kapitán Miyazato Shutoku
15.12.1938 - 15.11.1939 námořní kapitán Takama Tamotsu
15.11.1939 - 15.10.1940 námořní kapitán Akiyama Teruo
15.10.1940 - 11.08.1941 námořní kapitán Ijuin Matsuji
11.08.1941 - 10.07.1942 námořní kapitán Tawara Yoshioki
25.03.1943 - 25.01.1944 námořní kapitán Imaizumi Yoshijiro


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL : https://www.valka.cz/CL-Naka-1925-t12729#199768Verze : 0