Main Menu
User Menu

Velitelství ponorkového loďstva [1936-1939]

Submarine Command / Führer der Unterseeboote (F.d.U.)

     
Název:
Name:
Velitelství ponorkového loďstva
Originální název:
Original Name:
Führer der Unterseeboote
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.10.1939
Nástupce:
Successor:
Velitelství ponorkového loďstva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1936-17.10.1939 Velitelství operačních sil námořnictva
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.01.1936-28.01.1939 Dönitz, Karl (Kapitän zur See)
28.01.1939-01.10.1939 Dönitz, Karl (Kommodore)
01.10.1939-17.10.1939 Dönitz, Karl (Konteradmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1936-17.10.1939 Ponorková flotila "Weddigen"
01.09.1936-17.10.1939 Ponorková flotila "Saltzwedel"
04.10.1937-17.10.1939 Ponorková flotila "Lohs"
25.06.1938-17.10.1939 Ponorková flotila "Wegener"
01.10.1938-17.10.1939 Ponorková flotila "Hundius"
01.12.1938-17.10.1939 Ponorková flotila "Emsmann"
18.08.1939-19.09.1939 Velitelství ponorkového loďstva Východ
18.08.1939-17.10.1939 Velitelství ponorkového loďstva Západ

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.wlb-stuttgart.de
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-ponorkoveho-lodstva-1936-1939-t125522#426016Verze : 0
MOD