Main Menu
User Menu

1. pěší prapor (samostatný) [1923-1927]

1st Infantry Battalion (Separate) (Colored)

     
Název:
Name:
1. pěší prapor (samostatný)
Originální název:
Original Name:
1st Infantry Battalion (Separate) (Colored)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.07.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Datum zániku:
Disbanded:
02.05.1927
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.07.1923-26.04.1924 5. sborová oblast
26.04.1924-02.05.1927 1. sborová oblast
Dislokace:
Deployed:
14.12.1923-DD.07.1925 Indianapolis, ?
DD.07.1925-02.05.1927 Boston, ?
Velitel:
Commander:
14.12.1923-26.04.1924 Diggs, Elder W. (Captain)
26.04.1924-DD.07.1925 ?, ? ( )
DD.07.1925-02.05.1927 Sanders, Walter R. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-prapor-samostatny-1923-1927-t125372#425727Verze : 0
MOD