Main Menu
User Menu

Cvětajev, Vjačeslav Dmitrijevič

Vyacheslav Dmitrievich Tsvetayev

Вячеслав Дмитриевич Цветаев

     
Příjmení:
Surname:
Cvětajev
Jméno:
Given Name:
Vjačeslav Dmitrijevič
Jméno v originále:
Original Name:
Вячеслав Дмитриевич Цветаев
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.01.1893 Maloarchangelsk /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.08.1950 Moskva /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 6.armáda
velitel: 33.armáda
velitel: 5.úderná armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/PHcmg
foto:https://goo.gl/HaxAv
URL : https://www.valka.cz/Cvetajev-Vjaceslav-Dmitrijevic-t124964#424968Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Cvětajev
Jméno:
Given Name:
Vjačeslav Dmitrijevič
Jméno v originále:
Original Name:
Вячеслав Дмитриевич Цветаев
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1922 Vyšší akademické kurzy
DD.MM.RRRR-DD.MM.1927 Fruzeho vojenská akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1926-DD.05.1927 Velitel : 2. turkestánská střelecká divize
26.12.1942-18.09.1943 Velitel : 5. úderná armáda
18.09.1943-27.05.1944 Velitel : 5. úderná armáda
27.05.1944-28.09.1944 Velitel : 6. armáda
DD.09.1944-DD.07.1945 Velitel : 33. armáda
17.01.1947-20.12.1947 Velitel : Jižní skupina vojsk
20.12.1947-30.01.1948 Velitel : Samostatná mechanizovaná armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR povolán do ruské armády
DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.1931-DD.MM.RRRR vyučoval na Frunzeho vojenské akademii
DD.02.1937-05.07.1937 velitel 57.střelecké divize
05.07.1937-09.09.1939 uvězněn pro poezření ze špionáže, zproštěn obvinění
DD.09.1939-DD.MM.1941 přednášející a náčelník katedry na Frunzeho vojenské akademii
DD.MM.1941-DD.MM.1942 velitel operativní skupiny 7.armády
zástupce velitele 7.armády
velitel 7.záložní armády
DD.12.1942-DD.05.1944 velitel 5.úderné armády
DD.05.1944-DD.09.1944 zástupce velitele 1.běloruského frontu
DD.09.1944-DD.09.1944 velitel 6.armády
DD.09.1944-DD.05.1945 velitel 33.armády
DD.02.1948-DD.08.1950 náčelník Frunzeho vojenské akademie
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
-

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1936-1943/
Order of Lenin /1936-1943/
Opден Ленина
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
Opден Суворова I степени
udělen třikrát

DD.MM.RRRR

Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
Opден Кутузова I степени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
udělen čtyřikrát

Poznámka:
Note:
6.4.1945 udělena Zlatá hvězda Hrdiny Sovětského svazu
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/PHcmg
URL : https://www.valka.cz/Cvetajev-Vjaceslav-Dmitrijevic-t124964#433236Verze : 1
MOD