Berzarin, Nikolaj Erastovič

Nikolai Erastovich Berzarin / Николай Эрастович Берзарин

     
Příjmení:
Surname:
Berzarin
Jméno:
Given Name:
Nikolaj Erastovič
Jméno v originále:
Original Name:
Николай Эрастович Берзарин
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.04.1904 Sankt Petěrburg /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
16.06.1945 Berlín /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 34.armáda
velitel: 39.armáda
velitel: 5.úderná armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/YNBmL
foto: https://goo.gl/UXYHf
URL : https://www.valka.cz/Berzarin-Nikolaj-Erastovic-t124960#424963Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Berzarin
Jméno:
Given Name:
Nikolaj Erastovič
Jméno v originále:
Original Name:
Николай Эрастович Берзарин
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1926 důstojnické kuzy na pěchotním učilišti v Moskvě
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
04.06.1940 generálmajor
28.04.1943 generálporučík
20.04.1945 generálplukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1939-DD.06.1940 Velitel : 59. střelecký sbor
25.05.1941-25.12.1941 Velitel : 27. armáda
DD.12.1941-DD.10.1942 Velitel : 34. armáda
DD.09.1943-DD.05.1944 Velitel : 39. armáda
27.05.1944-20.04.1945 Velitel : 5. úderná armáda
20.04.1945-16.06.1945 Velitel : 5. úderná armáda

Ručně vyplněné položky:
14.10.1918-DD.MM.RRRR vstoupil jako dobrovolník do Rudé armády
DD.MM.1935-DD.MM.RRRR velitel střeleckého pluku 26.střelecké divize
DD.08.1937-DD.06.1938 náčelník 2.oddělení štábu Primorské skupiny armád
DD.06.1938-DD.02.1939 velitel 32.střelecké divize
DD.02.1939-DD.07.1940 velitel 59.střeleckého sboru
DD.07.1940-DD.05.1941 zástupce velitele 1.armády Dálněvýchodního frontu
DD.05.1941-DD.12.1941 velitel 27.armády Pobaltského zvláštního vojenského okruhu
DD.12.1941-DD.10.1942 velitel 34.armády Severozápadního frontu
DD.10.1942-DD.03.1943 velitel 61., později 20.armády
DD.03.1943-DD.08.1943 těžce raněn, v léčení
DD.08.1943-24.04.1945 velitel 5.úderné armády
24.04.1945-16.06.1945 vojenský velitel Berlína
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR -

Řád Suvorova 1. stupeň /1942-1943/
Order of Suvorov 1st Class /1942-1943/
Opден Суворова I степени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
-

DD.MM.RRRR

Řád Suvorova 2. stupeň /1942-1943/
Order of Suvorov 2nd Class /1942-1943/
Opден Суворова II степени
-

DD.MM.RRRR

Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
-

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1936-1943/
Order of Lenin /1936-1943/
Opден Ленина
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
udělen dvakrát

Poznámka:
Note:
6.4.1945 udělena Zlatá hvězda Hrdiny Sovětského svazu
16.6.1945 zahynul při autonehodě
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/YNBmL
URL : https://www.valka.cz/Berzarin-Nikolaj-Erastovic-t124960#433193Verze : 5
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!