Main Menu
User Menu

Glagolev, Vasilij Vasilijevič

Vasily Vasilievich Glagolev

Василий Васильевич Глаголев

     
Příjmení:
Surname:
Glagolev
Jméno:
Given Name:
Vasilij Vasilijevič
Jméno v originále:
Original Name:
Василий Васильевич Глаголев
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
21.02.1896 Kaluga /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.09.1947 Moskva /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- velitel 31. armády
- velitel 9. gardovej armády
- velitel Vzdušně-výsadkových vojsk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel titulu Hrdina Sovětského svazu
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
text a foto: https://goo.gl/1lh5G
URL : https://www.valka.cz/Glagolev-Vasilij-Vasilijevic-t124958#424961Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Glagolev
Jméno:
Given Name:
Vasilij Vasilijevič
Jméno v originále:
Original Name:
Василий Васильевич Глаголев
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1941 Frunzeho vojenská akademie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.1941 plukovník
27.01.1943 generálmajor
27.10.1943 generálporučík
15.07.1944 generálplukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1943-27.10.1943 Velitel : 46. armáda
27.10.1943-27.05.1944 Velitel : 46. armáda
DD.05.1944-14.07.1944 Velitel : 31. armáda
15.07.1944-DD.12.1944 Velitel : 31. armáda
05.01.1945-10.06.1946 Velitel : 9. gardová armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1916-DD.MM.RRRR odveden do ruské armády
DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.1921-DD.MM.1929 zastával nižší velitelské funkce v jezdectvu
DD.MM.1929-DD.MM.1931 náčelník štábu 66.jízdního pluku
DD.MM.1931-DD.01.1934 přednášel taktiku ve škole kavalerie
DD.01.1934-DD.07.1937 velitel 76.jízdního pluku
DD.07.1937-DD.08.1939 náčelník štábu 12.jízdní divize
DD.08.1939-DD.02.1942 velitel 42.jízdní divize
DD.02.1942-DD.10.1942 velitel 73.střelecké divize
DD.10.1942-DD.11.1942 velitel 176.střelecké divize
DD.11.1942-DD.02.1943 velitel 10.gardového střeleckého sboru
DD.02.1943-DD.03.1943 velitel 9.armády
DD.03.1943-DD.05.1944 velitel 46.armády
DD.05.1944-DD.12.1944 velitel 31.armády
DD.01.1945-DD.MM.1946 velitel 9.gardové armády
DD.MM.1946-DD.MM.1947 velitel Vzdušně výsadkových vojsk SSSR
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Čestné legie 1. třída
Order of Legion of Honour 1st Class
Ordre de la Légion d'Honneur Grand Croix
-

DD.MM.RRRR -

Řád Suvorova 1. stupeň /1942-1943/
Order of Suvorov 1st Class /1942-1943/
Opден Суворова I степени
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1956-1991/
Order of Lenin /1956-1991/
Opден Ленина
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
Opден Кутузова I степени
-

MM.DD.RRRR

Řád rudého praporu /1924-1943/
Order of the Red Banner /1924-1943/
Орден Красного Знамени
udělen dvakrát

Poznámka:
Note:
1.11.1943 udělen titul Hrdina Sovětského svazu
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/1lh5G
URL : https://www.valka.cz/Glagolev-Vasilij-Vasilijevic-t124958#433177Verze : 3
MOD