Main Menu
User Menu

3. letecká divize [1939-1939]

3rd Air Division / 3. Flieger-Division

     
Název:
Name:
3. letecká divize
Originální název:
Original Name:
3. Flieger-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1939
Předchůdce:
Predecessor:
22. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
28.09.1939
Nástupce:
Successor:
Generál ke zvláštnímu použití při Letecké armádě 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.02.1939-DD.09.1939 Letecká armáda 2
Dislokace:
Deployed:
01.02.1939-28.09.1939 Münster

Velitel:
Commander:
01.02.1939-28.09.1939 Putzier, Richard ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-22.09.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 25

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/3fldiv1.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/3-letecka-divize-1939-1939-t124792#424605Verze : 0
MOD