Main Menu
User Menu

2. letecká divize [1939-1939]

2nd Air Division / 2. Flieger-Division

     
Název:
Name:
2. letecká divize
Originální název:
Original Name:
2. Flieger-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1939
Předchůdce:
Predecessor:
12. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
11.10.1939
Nástupce:
Successor:
II. letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1939-26.08.1939 Letecká armáda 1
26.08.1939-DD.09.1939 Letecká armáda 4
DD.09.1939-11.10.1939 Letecká armáda 3
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Loerzer, Bruno ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1939-01.05.1939 I. skupina Těžké stíhací eskadry 144
26.08.1939-11.10.1939 I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
DD.08.1939-DD.MM.RRRR Letecké velitelství ke zvláštnímu použití
01.09.1939-DD.10.1939 Bombardovací eskadra 55

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/2fldiv1.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/2-letecka-divize-1939-1939-t124656#424307Verze : 0
MOD