Main Menu
User Menu

4. stíhací divize [1943-1944]

4th Fighter Division / 4. Jagddivision

     
Název:
Name:
4. stíhací divize
Originální název:
Original Name:
4. Jagddivision
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
3. stíhací divize
Datum zániku:
Disbanded:
08.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1943-DD.09.1944 II. stíhací sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.09.1943-30.09.1943 Junck, Werner (Generalmajor)
01.10.1943-08.09.1944 Vieck, Carl (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1943-DD.08.1944 Noční stíhací eskadra 4
DD.05.1944-DD.08.1944 Noční stíhací eskadra 5
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stíhací velitelství 4
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vzdušná pozorovací letka 4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
https://www.ww2.dk/air/hq/4jd.htm
URL : https://www.valka.cz/4-stihaci-divize-1943-1944-t124631#424259Verze : 1
MOD