Main Menu
User Menu

Letecká župa XII [1938-1941]

12th Air Region / Luftgau-Kommando XII

     
Název:
Name:
Letecká župa XII
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando XII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa XI
Datum zániku:
Disbanded:
30.01.1941
Nástupce:
Successor:
Letecká župa XII/XIII
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1938-01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 3
01.02.1939-21.03.1941 Letecká armáda 3
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-01.04.1938 Giessen
01.04.1938-30.01.1941 Wiesbaden

Velitel:
Commander:
04.02.1938-30.01.1941 Heilingbrunner, Fritz ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Burchard, Heinrich ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ziervogel, Max ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-19.12.1939 Stíhací eskadra 53
26.08.1939-01.09.1941 Velitelství protivzdušné obrany 5
16.10.1939-15.05.1940 Velitelství protivzdušné obrany Mosela
27.10.1939-DD.MM.1940 Stíhací eskadra 52
15.05.1940-18.05.1940 Velitelství protivzdušné obrany Lucembursko
18.05.1940-21.06.1940 Frantzova protiletadlová dělostřelecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgxii.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-XII-1938-1941-t124577#424102Verze : 0
MOD