Main Menu
User Menu

Letecká župa Belgie-Severní Francie [1940-1944]

Air Region Belgium-Northern France / Luftgau-Kommando Belgien-Nordfrankreich

     
Název:
Name:
Letecká župa Belgie-Severní Francie
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando Belgien-Nordfrankreich
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb letecké župy ke zvláštnému použití 6
Datum zániku:
Disbanded:
06.09.1944
Nástupce:
Successor:
Letecká župa XIV
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1940-06.09.1944 Letecká armáda 3
Dislokace:
Deployed:
01.06.1940-06.09.1944 Brusel

Velitel:
Commander:
01.06.1940-22.06.1940 Löb, Fritz (Generalmajor)
24.06.1940-29.08.1940 Pflugbeil, Curt (Generalmajor)
29.08.1940-06.09.1944 Wimmer, Wilhelm (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1940-01.10.1941 Heyde, Heinrich-Sigismund von der (Oberst)
01.10.1941-06.09.1944 Metzner, Hans (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1941-01.04.1942 6. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.11.1941-DD.11.1942 Protiletadlová dělostřelecká brigáda XI
01.03.1942-DD.09.1944 16. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.11.1943-DD.08.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 18
DD.01.1944-DD.09.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 19
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství protivzdušné obrany 6
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství protivzdušné obrany 9

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgbn.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-Belgie-Severni-Francie-1940-1944-t124546#424034Verze : 0
MOD