Main Menu
User Menu

Letecká župa VII [1938-1945]

7th Air Region / Luftgau-Kommando VII

     
Název:
Name:
Letecká župa VII
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando VII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa XIV
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1938-01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 3
01.02.1939-21.03.1941 Letecká armáda 3
21.03.1941-27.01.1944 Velitelství letectva Střed
27.01.1944-DD.05.1945 Letecká armáda Říše
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-01.11.1944 Mnichov
01.11.1944-24.04.1945 Scheyern
24.04.1945-08.05.1945 Markt Schwaben

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Müller-Michels, Franz ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sponeck,Hans von ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zenetti, Emil ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Fischer, Veit ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vorwald, Wolfgang ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Krahmer, Eckhard ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Maass, Bruno ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Petzold, Otto ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1938-01.05.1939 I. skupina Stíhací eskadry 433
01.05.1939-12.05.1939 I. skupina Stíhací eskadry 54
19.08.1939-27.10.1939 Stíhací eskadra 52
13.09.1939-01.02.1940 I. skupina Stíhací eskadry 54
DD.09.1942-DD.MM.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda IV
DD.05.1943-DD.MM.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda XX
DD.MM.1943-DD.06.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 20
DD.MM.1943-DD.05.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 4
DD.04.1944-DD.09.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 21
DD.07.1944-DD.09.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 9

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgvii.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-VII-1938-1945-t124536#424024Verze : 0
MOD