Main Menu
User Menu

Letecká župa IV [1938-1941]

4th Air Region / Luftgau-Kommando IV

     
Název:
Name:
Letecká župa IV
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando IV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa VII
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1941
Nástupce:
Successor:
Letecká župa III/IV
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1938-01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 1
01.02.1939-21.03.1941 Letecká armáda 1
21.03.1941-01.12.1941 Velitelství letectva Střed
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-01.12.1941 Drážďany

Velitel:
Commander:
04.02.1938-01.08.1939 Mayer, Wilhelm (Generalmajor)
01.08.1939-01.02.1941 Mayer, Wilhelm (Generalleutnant)
01.02.1941-24.10.1941 Mayer, Wilhelm (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hippel, Walter von ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Eibenstein, Rudolf ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Neuffer, Georg ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1938-DD.08.1939 Velitelství protivzdušné obrany Lipsko
01.09.1939-29.09.1941 Těžká stíhací eskadra 26
15.12.1939-DD.03.1940 II. skupina Stíhací eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgiv.htm
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-IV-1938-1941-t124533#424021Verze : 0
MOD

Český název Originální název Příjmení, jméno (hodnost, akademický titul) Dislokace
Letecká župa IV Luftgaukommando IV . Dresden
Nadřízené velitelství ke 22. září 1938 .
Skupinové velitelství letectva 1 Luftwaffengruppenkommando 1 . Berlin
Personální obsazení ke 22. září 1938 .
Velící generál Kommandierender General Mayer Wilhelm (General Major) .
Náčelník štábu a současně operační důstojník (Ia) Chef des Stabes und zugleicht Ia Eibenstein, Rudolf (Oberstleutnant) .
Přednosta spojovacího (telegrafního) vojska Nachrichtenführer Huhn, ? (Major (E)) .
Přednosta hospodářské správy Quartermeister Prestien, Fritz (Oberstleutnant (E)) .
Přednosta personálního oddělení Abtailungsleiter II (Personalabtailung) Voigtmann, ? (Oberstleutnant (E)) .
Přednosta župního zdravotnictva Luftgauarzt Vogel, ? (Oberstabsartz, Dr.)
Podřízené jednotky ke 22. září 1938 .
Velitelství protivzdušné obrany 3 Luftverteidigungskommando 3 Feyerabend, Walter (Oberst) Leipzig
Spojovací (telegrafní) pluk letecké župy 4 Luftgaunachrichtenregiment 4 Schütze, Erich (Oberstleutnant) Nordhausen
Zdravotnický oddíl letecké župy 4 Luftgausanitëtsabteilung 4 ? Dresden


Literatura Stehlík, Eduard: Organizace německé branné moci 22. září 1938, In: Historie a Vojenství, Ročník LVIII, Číslo 1/2009
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-IV-1938-1941-t124533#424511Verze : 0
MOD