Main Menu
User Menu

Vyšší letecké velitelství 5 [1937-1938]

5th Higher Air Command / Höherer Fliegerkommandeur 5

     
Název:
Name:
Vyšší letecké velitelství 5
Originální název:
Original Name:
Höherer Fliegerkommandeur 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší letecké velitelství V
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1938
Nástupce:
Successor:
4. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1937-04.02.1938 Letecký okruh 5
04.02.1938-01.08.1938 Skupinové velitelství letectva 3
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-01.08.1938 Mnichov / Munich

Velitel:
Commander:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Wolff, Ludwig ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.10.1937-01.07.1938 I. skupina Stíhací eskadry 135

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/hflk5.htm
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-letecke-velitelstvi-5-1937-1938-t124466#423878Verze : 0
MOD