Main Menu
User Menu

3. sborová oblast [1920-1941]

3rd Corps Area

     
Název:
Name:
3. sborová oblast
Originální název:
Original Name:
3rd Corps Area
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Východní department
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství služeb 3. sborové oblasti
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.08.1920-DD.05.1941 Ministerstvo války
Dislokace:
Deployed:
20.08.1920-12.05.1922 Fort Howard, Fort Howard
12.05.1922-DD.05.1941 Baltimore, ?

Velitel:
Commander:
01.09.1920-26.07.1921 Cronkhite, Adelbert (Major General)
26.07.1921-17.08.1921 Bailey, Charles J. (Brigadier General)
06.10.1921-22.12.1921 Hodges, Harry F. (Major General)
22.12.1921-01.12.1922 Bailey, Charles J. (Major General)
03.12.1922-18.07.1924 Muir, Charles (Major General)
19.07.1924-01.11.1924 Smith, William (Major General)
02.11.1924-26.06.1925 Sturgis, Samuel D. Jr. (Major General)
26.06.1925-01.08.1925 Callan, Robert (Brigadier General)
01.08.1925-03.09.1928 MacArthur, Douglas (Major General)
14.09.1928-03.08.1931 Sladen, Fred (Major General)
03.08.1931-18.02.1935 Malone, Paul (Major General)
18.02.1935-30.09.1935 Callan, Robert (Major General)
02.10.1935-01.02.1938 Bowley, Albert (Major General)
16.02.1938-01.04.1938 Gulick, John (Brigadier General)
01.04.1938-03.10.1940 Parsons, James (Major General)
11.10.1940-DD.05.1941 Grant, Walter (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1925-05.09.1928 503. pěší prapor
DD.09.1925-05.09.1928 521. pěší prapor
DD.12.1925-05.09.1928 518. pěší prapor
DD.12.1925-05.09.1928 519. pěší prapor
DD.12.1925-05.09.1928 520. pěší prapor
11.03.1936-20.10.1936 64. pěší prapor (samostatný)
11.03.1936-20.10.1936 66. pěší prapor (samostatný)
11.03.1936-20.10.1936 67. pěší prapor (samostatný)
11.03.1936-20.10.1936 68. pěší prapor (samostatný)
11.03.1936-20.10.1936 69. pěší prapor (samostatný)
01.12.1940-31.03.1942 60. transportní skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS
URL : https://www.valka.cz/3-sborova-oblast-1920-1941-t124222#459770Verze : 7
MOD

Hlavní základny, letiště a výcviková zařízení na území 3. sborové oblasti



Pravidelná armádaNárodní gardaOrganizovaná záloha
Aberdeen Proving Ground, MDDetrick Field, MDRodgers Field, PA
Fort Armistead, MDIndiantown Gap, PA
-> Indiantown Gap Military Reservation
Bolling Field, DCLogan Field, MD
Carlisle Barracks, PAMount Gretna, PA
Fort Carroll, MDCascade, MD
-> Camp Albert C. Ritchie, MD
Edgewood Arsenal, MDCamp Simms, DC
Camp Eustis, VA
-> Fort Eustis, VA
Saunders Range, MD
Holabird Quartermaster Depot, MDTobyhanna Artillery Target Range, PA
Fort Howard, MD
Fort Hoyle, MD
Camp A. A. Humphreys, VA
-> Fort Humphreys
-> Fort Belvoir

Fort Hunt, VA
Langley Field, VA
Lee Hall, VA
Camp George G. Meade, MD
-> Fort Leonard Wood, MD
-> Fort George G. Meade, MD
Fort Monroe, VA
Fort Myer, VA
Olmsted Field, PA
Phillips Field, MD
Fort Smallwood, MD
Fort Story, VA
Washington Barracks, DC
Fort Washington, MD
Fort Wool, VA
URL : https://www.valka.cz/3-sborova-oblast-1920-1941-t124222#567902Verze : 12
MOD