Main Menu
User Menu

Letecká župa Finsko [1941-1943]

Air Region Finland / Luftgau-Kommando Finnland

     
Název:
Name:
Letecká župa Finsko
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando Finnland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb letecké župy Finsko
Datum zániku:
Disbanded:
02.11.1943
Nástupce:
Successor:
Velící generál německého letectva ve Finsku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.08.1941-02.11.1943 Letecká armáda 5
Dislokace:
Deployed:
30.08.1941-02.11.1943 Rovaniemi, Fliegerhorst Rovaniemi

Velitel:
Commander:
30.08.1941-30.11.1942 Schulz, Julius (Generalleutnant)
01.12.1942-02.11.1943 Schulz, Julius (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ( )
21.09.1943-02.11.1943 Cramon-Taubadel, Hans-Jürgen (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgfinn.htm
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-Finsko-1941-1943-t124159#423046Verze : 0
MOD