Main Menu
User Menu

Weitkus, Paul

generálmajor

     
Příjmení:
Surname:
Weitkus
Jméno:
Given Name:
Paul
Jméno v originále:
Original Name:
Paul Weitkus
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
17.10.1898 Miswalde /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.11.1974 Arnsberg /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel KG 53
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Rytířského kříže
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Dixon, Jeremy: Luftwaffe Generals, The Knight's Cross Holders 1939-1945, Schiffer Pub., Atglen 2009
https://www.ww2gravestone.com/general/weitkus-paul
URL : https://www.valka.cz/Weitkus-Paul-t123965#422032Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Weitkus
Jméno:
Given Name:
Paul
Jméno v originále:
Original Name:
Paul Weitkus
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
21.09.1918 poručík
24.12.1923 poručík policie
29.04.1927 nadporučík policie
19.12.1933 kapitán policie
01.08.1935 kapitán
01.04.1936 major
01.06.1939 podplukovník
01.02.1942 plukovník
30.01.1945 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1939-01.05.1939 Velitel : II. skupina Bombardovací eskadry 252
01.05.1939-15.12.1940 Velitel : II. skupina Bombardovací eskadry 2
15.12.1940-31.10.1942 Velitel : Bombardovací eskadra 53
14.06.1944-29.08.1944 Velitel : Letecké velitelství Albánie
DD.MM.1945-08.05.1945 Velitel : 18. letecká divize

Ručně vyplněné položky:
01.03.1939-01.05.1939 velitel: II./KG 252
01.05.1939-15.12.1940 velitel: II./KG 2
15.12.1940-31.10.1942 velitel: KG 53
14.06.1944-29.08.1944 velitel: Fliegerführer Albanien
DD.03.1945-08.05.2945 velitel: ? 4. letecké armády
Vyznamenání:
Awards:

18.09.1941

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 2. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Vyznamenání za dlouholetou službu (Wehrmacht) 18 let
Long Service Medal (Wehrmacht) 18 Years
Dienstauszeichnung (Wehrmacht) 18 Jahre
-

DD.MM.RRRR

Pilotní odznak (Wehrmacht)
Pilot Badge (Wehrmacht)
Flugzeugführerabzeichen (Wehrmacht)
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Dixon, Jeremy: Luftwaffe Generals, The Knight's Cross Holders 1939-1945, Schiffer Pub., Atglen 2009
https://www.ww2gravestone.com/general/weitkus-paul
URL : https://www.valka.cz/Weitkus-Paul-t123965#422034Verze : 0
MOD