Main Menu
User Menu

Velitelství letectva Východní Prusko [1945-1945]

Air Force Command East Prussia / Luftwaffenkommando Ostpreußen

     
Název:
Name:
Velitelství letectva Východní Prusko
Originální název:
Original Name:
Luftwaffenkommando Ostpreußen
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa I
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.01.1945-24.04.1945 Uebe, Klaus (Generalmajor)
24.04.1945-08.05.1945 Sachs, Günther (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.01.1945-08.05.1945 18. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.01.1945-DD.02.1945 4. letecká divize
DD.04.1945-DD.05.1945 Skupina blízkého průzkumu 4
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
geocities.com
geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-Vychodni-Prusko-1945-1945-t123912#421775Verze : 0
MOD