Main Menu
User Menu

1. flotila torpédovek [1939-1941]

1st Torpedo Boats Flotilla / 1. Torpedoboots-Flottille

     
Název:
Name:
1. flotila torpédovek
Originální název:
Original Name:
1. Torpedoboots-Flottille
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.10.1939-DD.MM.RRRR Pillau, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Swinemünde, ? /
DD.MM.RRRR-15.08.1941 Gotenhafen, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1939-31.03.1940 Rost, Hansfrieder (Kapitänleutnant)
01.04.1940-15.08.1941 Rennenkampff, Konrad Edler von (Korvettenkapitän)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR T 1
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR T 2
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR T 3
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR T 4
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR T 9
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR T 10
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.deutschekriegsmarine.de/
URL : https://www.valka.cz/1-flotila-torpedovek-1939-1941-t12391#428027Verze : 0
MOD
1. flotila torpédovek / 1. Torpedoboots-Flottille



založena:


říjen 1939


rozpuštěna:


srpen 1941


velitelé flotily:


říjen 1939 – březen 1940 – kapitán poručík Hansfrieder Rost
duben 1940 – srpen 1941 – korvetní kapitán Edler von Rennenkampf


hlavní inženýr flotily:


duben 1940 – srpen 1941 – kapitán poručík Ing. Doplel


lodě patřící flotile:


T 1
T 2
T 3
T 4
T 9
T 10
URL : https://www.valka.cz/1-flotila-torpedovek-1939-1941-t12391#41079Verze : 0