Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl 185 [1946-1950]

185th Artillery Division

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl 185
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký oddíl 185
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1950
Nástupce:
Successor:
185. protiletadlový oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1946-15.12.1948 Velitelství dělostřelectva 2. oblasti
15.12.1948-01.01.1950 Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
01.01.1950-15.08.1950 Velitelství protiletadlového vojska hlavního štábu
15.08.1950-01.12.1950 Velitelství protiletadlového vojska
Dislokace:
Deployed:
01.10.1946-DD.12.1948 Golčův Jeníkov, ? /
00.10.1947-01.09.1950 Beroun, ? /
01.09.1950-01.12.1950 Horažďovice, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1946-01.12.1950, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
ze 3. dělostřelecké baterie vytvořen 2. protiletadlový dělostřelecký oddíl
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Dělostřelecký oddíl 185),
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-185-1946-1950-t123670#421159Verze : 3
MOD