Main Menu
User Menu

14. armáda [1939-1939]

14th Army / 14. Armee

     
Název:
Name:
14. armáda
Originální název:
Original Name:
14. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství pozemního vojska 5
Datum zániku:
Disbanded:
13.10.1939
Nástupce:
Successor:
12. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-02.09.1939 ?
02.09.1939-13.10.1939 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
26.08.1939-DD.MM.RRRR Vídeň, ? /

Velitel:
Commander:
26.08.1939-13.10.1939 List, Siegmund Wilhelm Walther von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.08.1939-13.10.1939 Mackensen, Eberhard von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-13.10.1939 Velitelství armádní týlové oblasti 520
26.08.1939-12.10.1939 Velitelství letectva 14. armády
29.08.1939-03.10.1939 XXII. armádní sbor (motorizovaný)
01.09.1939-01.10.1939 Polní armáda Bernolák
01.09.1939-13.10.1939 XVII. armádní sbor
01.09.1939-DD.12.1939 XVIII. armádní sbor
DD.09.1939-DD.10.1939 VIII. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 14 (AOK 14)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/14-armada-1939-1939-t123431#435310Verze : 0
MOD
Diskuse
v Polském tažení pod Armeegruppe Süd měla tyto jednotky:


14. Armee - 14.armáda - (Generaloberst Wilhelm List)
8. Korps - 8.sbor - (General der Infanterie Ernst Busch)
5. Panzerdivision - 5.pancéřová divize - (Generalleutnant H. von Vietinghoff)
8. Infanteriedivision - 8.pěší divize - (Generalleutnant R. Koch-Erpach)
28. Infanteriedivision - 28.pěší divize - (Generalleutnant H. Obstfelder)


17. Korps - 17.sbor - (General der Infanterie Werner Kienitz)
7. Infanteriedivision - 7.pěší divize - (Generalmajor E. Ott)
44. Infanteriedivision - 44.pěší divize - (Generalleutnant A. Schubert)
45. Infanteriedivision - 45.pěší divize - (Generalleutnant F. Materna)


18. Korps - 18.sbor - (General der Infanterie Baier)
2. Panzerdivision - 2.pancéřová divize - (Generalleutnant R. Veiel) Unit history
4. leichte Division - 4.lehká divize - (Generalmajor A. Hubicki)
3. Gebirgsdivision - 3.horská divize - (Generalmajor E. Dietl)


22. Korps - 22.sbor - (General der Kavallerie Ewald von Kleist)
1. Gebirgsdivision - 1.horská divize - (Generalmajor L. Kubler)
2. Gebirgsdivision - 2.horská divize - (Generalleutnant V. Fuerstein)
URL : https://www.valka.cz/14-armada-1939-1939-t123431#29697Verze : 0
MOD