Main Menu
User Menu

Štáb Bombardovací eskadry 1 [1939-1944]

Staff of the 1st Bomber Wing / Stab des Kampfgeschwaders 1 (Stab KG 1)

     
Název:
Name:
Štáb Bombardovací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
Stab des Kampfgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb Bombardovací eskadry 152
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1944
Nástupce:
Successor:
Štáb Stíhací eskadry 7
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-25.08.1944 Bombardovací eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-16.10.1939 Kolberg, ?
DD.05.1939-DD.09.1939 Neubrandenburg, Fliegerhorst Neubrandenburg /
16.10.1939-DD.02.1940 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
DD.06.1940-DD.09.1940 Rosieres-en-Santerre, Fliegerhorst Rosieres
DD.09.1940-DD.06.1941 Amiens-Glisy, ?
DD.06.1941-DD.07.1941 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
DD.07.1941-DD.08.1941 Pleskau, ?
DD.08.1941-DD.10.1941 Saborowka, ?
DD.10.1941-DD.09.1942 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.09.1942-DD.10.1942 Siverskij, Fliegerhorst Siwerskaja /
DD.10.1942-DD.11.1942 Morozovsk, Fliegerhorst Morosowskaja /
DD.11.1942-DD.05.1943 Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
DD.05.1943-25.06.1943 Piacenza, Aeroporto di San Damiano /
25.06.1943-DD.11.1943 Airasca, ?
DD.11.1943-08.06.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
08.06.1944-21.07.1944 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
21.07.1944-25.08.1944 Seerappen, Fliegerhorst Seerappen /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Výzbroj:
Armament:
01.05.1939-DD.03.1942 Heinkel He 111 H
DD.03.1942-DD.08.1942 Heinkel He 111 H-6
DD.07.1942-DD.11.1943 Junkers Ju 88 A-4
DD.12.1943-25.08.1944 Heinkel He 177 A-3
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg1.htm




upravil: FiBe (27-FEB-2014)
URL : https://www.valka.cz/Stab-Bombardovaci-eskadry-1-1939-1944-t123037#419442Verze : 2
MOD
     
Název:
Name:
Štáb bombardovací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
Stab/KG 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb bombardovací eskadry 152
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1944
Nástupce:
Successor:
Štáb bombardovací eskadry 7
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.05.1939-16.10.1939 Kolberg
16.10.1939-DD.02.1940 Fassberg
DD.06.1940-DD.09.1940 Rosieres-en-Santerre
DD.09.1940-DD.06.1941 Amiens-Glisy
DD.06.1941-DD.07.1941 Powunden
DD.07.1941-DD.08.1941 Pleskau
DD.08.1941-DD.10.1941 Saborowka
DD.10.1941-DD.09.1942 Dno
DD.09.1942-DD.10.1942 Siwerskaya
DD.10.1942-DD.11.1942 Morosowskaja
DD.11.1942-DD.05.1943 Neuhausen
DD.05.1943-25.06.1943 Piacenza
25.06.1943-DD.11.1943 Airasca
DD.11.1943-08.06.1944 Burg
08.06.1944-21.07.1944 Prowehren
21.07.1944-25.08.1944 Seerappen

Velitel:
Commander:
01.05.1939-17.12.1939 Kessler, Ulrich (Oberstleutnant)
19.12.1939-12.07.1940 Exss, Ernst (Oberstleutnant)
12.07.1940-18.07.1940 Kammhuber, Josef (Oberst)
18.07.1940-01.03.1942 Angerstein, Karl (Generalmajor)
DD.03.1942-DD.06.1942 Loch, Herbert (Major)
DD.06.1942-14.08.1942 Schemmell, Peter (Oberstleutnant)
15.08.1942-03.09.1942 Keppler, Hans (Major)
DD.09.1942-15.03.1943 Lau, Heinrich (Major)
17.03.1943-DD.08.1944 von Riesen, Horst (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
Zformován 1.5.39 v Kolberg ze Stab/KG 152. jako Stabsstaffel existoval 8.39 - 8.40.
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Stab-Bombardovaci-eskadry-1-1939-1944-t123037#492353Verze : 0
MOD