Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 1 [1939-1944]

2nd Group of the 1st Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 1 (II./KG 1)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Instrukční eskadry 3
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1944
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 7
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
18.09.1939-16.10.1939 Pinnow-Plathe, ?
DD.09.1939-DD.09.1939 Neubrandenburg, Fliegerhorst Neubrandenburg /
16.10.1939-DD.02.1940 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
DD.02.1940-DD.06.1940 Kirtorf, ?
DD.05.1940-DD.06.1940 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Ostheim /
DD.06.1940-DD.11.1940 Rosieres-en-Santerre, Fliegerhorst Rosieres
DD.11.1940-DD.03.1941 Münster, Fliegerhorst Münster-Handorf /
DD.03.1941-DD.06.1941 Rosieres-en-Santerre, Fliegerhorst Rosieres
DD.06.1941-DD.07.1941 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
DD.07.1941-DD.10.1941 Saborowka, ?
DD.10.1941-DD.06.1942 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.04.1942-DD.06.1942 Pskov, Feldflugplatz Pleskau-Süd /
DD.06.1942-DD.07.1942 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.07.1942-DD.09.1942 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
DD.09.1942-DD.10.1942 Siverskij, Fliegerhorst Siwerskaja /
DD.10.1942-DD.12.1942 Orscha-Süd, ?
DD.12.1942-DD.01.1943 Urazovo, Fliegerhorst Urasoff /
DD.01.1943-DD.04.1943
DD.04.1943-04.06.1943 Grottaglie, Grottaglie Airfield
04.06.1943-DD.11.1943 Airasca, ?
DD.11.1943-05.04.1944 Brandis, ?
05.04.1944-08.06.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
08.06.1944-25.08.1944 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /

Velitel:
Commander:
18.09.1939-DD.MM.1941 Koch, Benno (Major)
DD.MM.1941-27.06.1941 Stams, Otto (Hauptmann)
DD.06.1941-03.11.1941 Enderle, Emil (Hauptmann)
DD.11.1941-DD.MM.RRRR Lüdicke, Karl Heinz (Hauptmann)
DD.MM.RRRR-08.12.1942 Laube, Heinz (Hauptmann)
DD.12.1942-DD.01.1943 Lorch, Herbert (Major)
DD.01.1943-17.03.1943 Riesen, Horst (Major)
01.04.1943-01.07.1943 Dörffel, Günther (Hauptmann)
01.07.1943-24.09.1943 Mohr, Klaus (Hauptmann)
DD.09.1943-25.08.1944 Rohrdantz, Martin (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg1.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-1-1939-1944-t123033#513723Verze : 2
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Benno Koch, 18.9.39 - 1941
Hptm Otto Stams, 1941 - 27.6.41
Hptm Emil Enderle, 6.41 - 3.11.41
Hptm Karl-Heinz Lüdicke, 11.41 - ?
Hptm Heinz Laube, ? - 8.12.42
Maj Herbert Lorch, 12.42 - 1.43
Maj Horst von Riesen, 1.43 - 17.3.43
Hptm Günther Dörffel, 1.4.43 - 1.7.43
Hptm Klaus Mohr, 1.7.43 - 24.9.43
Hptm Martin Rohrdantz, 9.43 - 25.8.44


Zformována 18.9.39 v Pinnow-Plathe ze I./LG3 :


Stab II./KG1 ze Stab I./LG3
4./KG1 ze 1./LG3
5./KG1 ze 2./LG3
6./KG1 ze 3./LG3


25.8.44 přejmenována na I./JG7:


Stab II./KG1 se stal Stab I./JG7
4./KG1 byla zrušena
5./KG1 se stala 1./JG7
6./KG1 se stala 2./JG7


Základny:


9.39 - 16.10.39 Pinnow-Plathe He 111H
16.10.39 - 2.40 Fassberg He 111H
2.40 - 6.40 Kirtorf He 111H
6.40 - 11.40 Rosieres-en-Santerre He 111H
11.40 - 3.41 Münster-Handorf He 111H, Ju 88A
3.41 - 6.41 Rosieres-en-Santerre Ju 88A
6.41 - 7.41 Powunden Ju 88A
7.41 - 10.41 Saborowka Ju 88A
10.41 - 6.42 Dno Ju 88A/C
4.42 - 6.42 Pleskau-Süd Ju 88A/C
6.42 - 7.42 Dno Ju 88A/C
7.42 - 9.42 Bryansk Ju 88A/C
9.42 - 10.42 Siwerskaja Ju 88A
10.42 - 12.42 Orscha-Süd Ju 88A
12.42 - 1.43 Urasoff Ju 88A
1.43 - 4.43 Neuhausen Ju 88A
4.43 - 4.6.43 Grottaglie Ju 88A
4.6.43 - 11.43 Airasca Ju 88A (ne před 9.43)
11.43 - 5.4.44 Brandis He 177A
5.4.44 - 8.6.44 Burg He 177A
8.6.44 - 8.44 Prowehren He 177A
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-1-1939-1944-t123033#3610Verze : 0
MOD