Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 1 [1939-1941]

1st Group of the 1st Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 1 (I./KG 1)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 1
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
IV. skupina Bombardovací eskadry 152
Datum zániku:
Disbanded:
24.03.1941
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bombardovací eskadry 40
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-24.03.1941 Bombardovací eskadra 40
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-16.10.1939 Kolberg, ?
16.10.1939-DD.01.1940 Lüneburg, Fliegerhorst Lüneburg /
DD.01.1940-DD.06.1940 Giessen, ?
DD.06.1940-DD.01.1941 Montdidier, ?
DD.01.1941-24.03.1941 Amiens-Glisy, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-01.11.1939 Krauß, Robert (Oberstleutnant)
04.11.1939-05.09.1940 Maier, Ludwig (Major)
13.09.1940-20.12.1940 Crone, Hermann (Oberstleutnant)
20.12.1940-24.03.1941 Herbold, Walther (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg1.htm



upravil: FiBe (16-JUN-2014)
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-1-1939-1941-t123031#419915Verze : 0
MOD
I. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Obstlt Dipl.Ing. Robert Krauss, 1.5.39 - 1.11.39
Maj Dipl.Ing. Ludwig Maier, 4.11.39 - 5.9.40
Obstlt Hermann Crone, 13.9.40 - 20.12.40
Maj Walther Herbold, 20.12.40 - 24.3.41



Zformována 1.5.39 v Kolberg ze IV./KG152 :


Stab I./KG1 ze Stab IV./KG152
1./KG1 ze 10./KG152
2./KG1 ze 11./KG152
3./KG1 ze 12./KG152


24.3.41 přejmenována na III./KG40:


Stab I./KG1 se stal Stab III./KG40
1./KG1 se stala 7./KG40
2./KG1 se stala 8./KG40
3./KG1 se stala 9./KG40



Základny:


1.5.39 - 16.10.39 Kolberg He 111H
16.10.39 - 1.40 Lüneburg He 111H
1.40 - 6.40 Giessen He 111H
6.40 - 1.41 Montdidier He 111H
1.41 - 24.3.41 Amiens-Glisy He 111H
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-1-1939-1941-t123031#3609Verze : 0
MOD