Main Menu
User Menu

Kynšperk nad Ohří

okr. Sokolov

     
Název:
Name:
Kynšperk nad Ohří
Originální název:
Original Name:
Kynšpek nad Ohří
Další názvy:
Other Names:
Königsberg an der Eger
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sokolov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°07'08.00"N 12°31'59.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Kynšperk nad Ohří
Dolní Pochlovice
Dvorečky
Chotíkov
Kamenný Dvůr
Liboc
Štědrá
Zlatá
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1232
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
kostel Nanebevzetí Panny Marie
fara se sochou Panny Marie Immaculaty
židovský hřbitov
areál bývalého hradu na Zámeckém vrchu
sousoší Nejsvětější Trojice
kašna na náměstí Míru
stará radnice
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/KiCnW
URL : https://www.valka.cz/Kynsperk-nad-Ohri-t122854#418911Verze : 0
MOD