Main Menu
User Menu

Velitelství výsadkového a desantního vojska [1951-1955]

Airborne Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství výsadkového a desantního vojska
Originální název:
Original Name:
Velitelství výsadkového a desantního vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství výsadkového vojska
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-01.11.1955 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-01.11.1955 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1951-01.11.1955 Kričfaluši, Michal (plukovník výsadkového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1951-01.10.1952 172. mechanizovaný výsadkový prapor
01.10.1951-01.10.1952 173. dělostřelecký výsadkový oddíl
01.10.1951-01.10.1952 65. výsadkový prapor
01.10.1951-01.10.1952 71. výsadkový prapor
01.10.1951-01.10.1952 Výsadkové učiliště
01.10.1952-31.10.1953 Výsadkové výcvikové středisko
01.12.1952-09.05.1955 Výsadková brigáda
09.05.1955-01.11.1955 22. výsadková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vysadkoveho-a-desantniho-vojska-1951-1955-t122737#420856Verze : 1
MOD