Main Menu
User Menu

Háj

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Háj
Originální název:
Original Name:
Háj
Další názvy:
Other Names:
(1409) Ay, (1773) Haj; maďarsky Áj.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°37'42.21"N 20°51'15.56"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1409
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky barokovo-klasicistický z roku 1764.
Kostol reformovaný z 19. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-44 pripojená k Maďarsku. V rokoch 1964 až 1990 bola spoločne s obcou Turňa nad Bodvou spojená do obce Turnianske Podhradie. Po roku 1990 je Háj opäť samostatná obec. V okolí obce sa nakrúcala časť exteriérov filmu Za nepriateľskou líniou.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.abov.eu.sk/haj/
URL : https://www.valka.cz/Haj-t122478#418088Verze : 0
MOD