Main Menu
User Menu

Hačava

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Hačava
Originální název:
Original Name:
Hačava
Další názvy:
Other Names:
(1409) Saybilese deserta, Wyfalu al. n. Bodnarwagasa deserta, Hacžawa (1773), Falucska, Hačsawa, Bognerhey (1786), maďarsky Falucska, Ájfalucska.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'03.49"N 20°50'10.84"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1409
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol gréckokatolícky barokovo-klasicistický z 2. polovice 18. storočia, zrubové drevenice so sedlovou a valbovou strechou z 19. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938 – 45 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.abov.eu.sk/hacava/sk
URL : https://www.valka.cz/Hacava-t122476#418086Verze : 0
MOD
Pamätná tabuľa padlých v 2. svetovej vojne.

Zdroj: vlastné foto

URL : https://www.valka.cz/Hacava-t122476#609421Verze : 0
MOD