Main Menu
User Menu

Dvorníky-Včeláre

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Dvorníky-Včeláre
Originální název:
Original Name:
Dvorníky-Včeláre
Další názvy:
Other Names:
Dvorníky - (1437) Odwarnok, (1920) Dvorníky; maďarsky Udvarnok, Szádudvarnok.
Včeláre – (1430) Mehez, (1773) Mihiska, (1948) Včeláre; po maďarsky Méthész.
Dvorníky-Včeláre maďarsky Szádudvarnok-Méhész
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'19.33"N 20°48'19.98"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1437
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Dvorníky:
Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1801 s barokovými prvkami.
Včeláre:
Kostol reformovaný tolerančný z konca 18. storočia, neskôr upravovaný.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1964 došlo k zlúčeniu obcí Dvorníky, Včeláre a Zádiel do spoločnej obce Zádielske Dvorníky. Od roku 1990 sa Dvorníky a Včeláre odtrhli a vznikli samostatné obce Dvorníky-Včeláre a Zádiel. Obce Dvorníky a Včeláre boli v rokoch 1938-45 pripojené ku Maďarsku. V okolí obce sa rozprestiera štátna prírodná rezervácia Zádielska dolina.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.dvornikyvcelare.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Dvorniky-Vcelare-t122439#417997Verze : 0
MOD