Main Menu
User Menu

Cestice

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Cestice
Originální název:
Original Name:
Cestice
Další názvy:
Other Names:
(1317) Zozta, (1319) Zezta, (1402) Shesta, (1410) Zozta, (1427) Sestha, (1630) Szestha, (1786) Cschesztice, (1808) Sestice, (1920) Cestice, maďarsky Szeszta.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'34.31"N 21°06'06.27"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1317
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky ranogotický asi z roku 1300
Kostol reformovaný neskoroklasicistický z pol 19. stor.
Kostol grécko-katolícky klasicistický z roku 1877
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola 1938 – 45 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Cestice-t122181#417593Verze : 0
MOD