Main Menu
User Menu

Bočiar

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Bočiar
Originální název:
Original Name:
Bočiar
Další názvy:
Other Names:
(1249) Boltsschar, ( 1251) Eza Boltchard-Petur Boltchard, (1267) Bolchar, ( 1314) Bulchard, ( 1474) Bochard, (1630) Bocsard, (1920) Bočár, (1948) Bočiar; maďarsky Bocsárd
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'30.74"N 21°14'07.99"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1269
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku. V rokoch 1961 až 1990 bola spoločne s obcou Sokoľany spojená do obce Hutníky. Po roku 1990 je Bočiar opäť samostatná obec.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; https://www.abov.eu.sk/bociar/ ; www.buyflags.eu/city-flags-slovakia ;
URL : https://www.valka.cz/Bociar-t121950#417141Verze : 0
MOD