Main Menu
User Menu

Blažice

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Blažice
Originální název:
Original Name:
Blažice
Další názvy:
Other Names:
(1245) villa Bolugd, (1337) Bologh, (1427) Balok, (1630) Baloghd, (1920) Bologda, (1948) Blažice, maďarsky Bologd.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'00.77"N 21°24'41.69"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1245
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol z 15. storočia, interiér baroko
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938 –1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.blazice.ocu.sk ; www.buyflags.eu/city-flags-slovakia
URL : https://www.valka.cz/Blazice-t121940#417110Verze : 0
MOD