Main Menu
User Menu

36. dělostřelecký pluk [1955-1992]

36th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
36. dělostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
36. dělostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
5. dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1955-01.10.1958 15. střelecká divize
01.10.1958-01.11.1991 15. motostřelecká divize
01.11.1991-31.10.1992 15. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
09.05.1955-31.10.1992 České Budějovice, ? /
Velitel:
Commander:
09.05.1955-DD.MM.RRRR Komárek, Jiří (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1961 Komárek, Jiří (podplukovník)
DD.MM.1961-DD.MM.RRRR Pavlík, František (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1970 Pavlík, František (podplukovník)
DD.MM.1970-DD.MM.1971 Komárek, Jiří (podplukovník)
DD.MM.1971-DD.MM.1979 Ležák, Lubomír (podplukovník)
DD.MM.1979-DD.MM.RRRR Pátek, František (kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pátek, František (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1986 Pátek, František (podplukovník)
DD.MM.1986-DD.MM.RRRR Cimler, Břetislav (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1989 Cimler, Břetislav (podplukovník)
DD.MM.1989-31.10.1992
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-31.10.1992 1. dělostřelecký oddíl
DD.MM.RRRR-31.10.1992 2. dělostřelecký oddíl
DD.MM.RRRR-31.10.1992 3. dělostřelcký oddíl
DD.MM.RRRR-31.10.1992 protitankový oddíl
01.09.1961-31.10.1992 raketometný oddíl1)
Čestný název:
Honorary Name:
09.05.1975-DD.MM.1990 Dělostřelecký pluk Národního hrdiny Julia Fučíka
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
NNote:
VÚ 4445 České Budějovice
1) bývalý 1. raketometný oddíl
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha - Olomouc, fond ČSLA-00172 (5. dělostřelecký pluk)
URL : https://www.valka.cz/36-delostrelecky-pluk-1955-1992-t121868#420326Verze : 0
MOD