Main Menu
User Menu

Baška

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Baška
Originální název:
Original Name:
Baška
Další názvy:
Other Names:
(1247) terra Pousa, (1247-1330) Bosk, Bask, (1427) Buzka, Baask, (1553) Basko, (1580) Bosko, (1612) Boska, (1630) Basko, (1786) Baschka, maďarsky Baska
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'31.26"N 21°10'54.71"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1247
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky barokový klasicistický z roku 1811
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938-1945 bola pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.baska-obec.sk
URL : https://www.valka.cz/Baska-t121628#416335Verze : 0
MOD