Main Menu
User Menu

Abilene, Dyessova základna vzdušných sil [1956- ]

Dyess Air Force Base

     
Název:
Name:
Dyessova základna vzdušných sil
Originální název:
Original Name:
Dyess Air Force Base
Další názvy:
Other Names:
18.12.1942-07.04.1943 Abilene Army Air Base1)
08.04.1943-13.01.1947 Abilene Army Airfield
01.10.1953-30.11.1956 Abilene Air Force Base
Obec:
Municipality:
Abilene, Texas
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
32°25'15.00"N 99°51'17.00"W
Vznik:
Established:
01.12.1956 premenovaním
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Pomenovaná na počesť podplukovníka Wiliama Edwina Dyessa (1916-1943)

Od 31.01.1946 uzatvorená, neskôr pozemky postúpené mestu Abilene (za 1$) a celý priestor slúžil na výcvik Texaskej Národnej gardy. Krátko po vypuknutí kórejskej vojny požiadalo mesto o znovuvybudovanie základne a vykúpilo pre ozbrojené sily ďalších 14 km2 pozemkov.

1) počas výstavby nazývaná ako Tye Airfield, alebo Tye Army Air Base
Zdroje:
Sources:
Mueller, Robert: Air Force Bases vol. I - Active Air Force Bases Within the USA on 17 september 1982; Center for Air Force History 1984
URL : https://www.valka.cz/Abilene-Dyessova-zakladna-vzdusnych-sil-1956-t121389#426302Verze : 0
MOD
(Založeno během linkování)


* Established as: Abilene Army Air Base, 18 December 1942


Prior to this date popularly known as Tye Field and Tye Army Air Base


* Abilene Army Airfield, 8 April 1943-13 January 1947
* Abilene Air Force Base, 1 October 1953
* Dyess Air Force Base, 1 December 1956–present
URL : https://www.valka.cz/Abilene-Dyessova-zakladna-vzdusnych-sil-1956-t121389#415686Verze : 0