Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 51 [1923-1938]

51st Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 51
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Lehký dělostřelecký pluk 51
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 419
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
Dislokace:
Deployed:
01.01.1923-25.09.1938 Brandýs nad Labem, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.09.1930-DD.01.1933 Vojan, Karel (Plukovník)
DD.08.1933-DD.05.1934 Vojan, Karel (Plukovník)
DD.10.1934-01.08.1935 Liška, Alois (Podplukovník)
01.08.1935-DD.01.1938 Liška, Alois (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Dělostřelecký pluk 51
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha. Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-51-1923-1938-t120646#413794Verze : 2
MOD