Main Menu
User Menu

2. československý střelecký pluk [1918-1920]

2nd Czechoslovak Rifle Regiment

     
Název:
Name:
2. československý střelecký pluk
Originální název:
Original Name:
2. československý střelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.10.1918
Předchůdce:
Predecessor:
2. československý pěší pluk
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1920
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.02.1919-01.05.1919 Hasal, Antonín (Major)
01.05.1919-DD.02.1920 Hasal, Antonín (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
15.08.1917-26.08.1920 Jiřího z Poděbrad
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/2-ceskoslovensky-strelecky-pluk-1918-1920-t120501#413440Verze : 0
MOD