Main Menu
User Menu

Pěší pluk 10 [1920-1938]

10th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 10
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
10. československý střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační útvar 210
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1920-31.12.1937 11. pěší brigáda
31.12.1937-24.09.1938 6. divise
Dislokace:
Deployed:
06.10.1920-24.09.1938 Brno, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
06.10.1920-DD.06.1921 Číla, Antonín (Podplukovník)
DD.08.1921-16.12.1921 Číla, Antonín (Podplukovník)
16.12.1921-DD.01.1922 Číla, Antonín (Plukovník)
DD.01.1927-DD.10.1927 Šípek, Jan (Plukovník)
DD.01.1930-DD.09.1931 Doležal, Mikuláš (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

06.10.1920-24.09.1938 I. prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 II. prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 III. prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 Náhradní prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 Pomocná rota 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 Technická rota 3. pěšího pluku
01.10.1935-24.09.1938 Rota doprovodných zbraní 3. pěšího pluk
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-10-1920-1938-t120410#413250Verze : 4
MOD