Main Menu
User Menu

2. pěší brigáda [1919-1920]

2nd Infantry Brigade

     
Název:
Name:
2. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
2. pěší brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1920
Nástupce:
Successor:
8. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1919-01.01.1920 1. divise
Dislokace:
Deployed:
DD.09.1919-01.01.1920 Vysoké Mýto, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.01.1919-DD.08.1919 Hanák, Jindřich (Plukovník)
DD.09.1919-03.11.1919 Pohl, (Podplukovník)
03.11.1919-01.01.1920 Böttner, Karel (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.10.1919-01.01.1920 Pěší pluk 98

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond 8. pěší brigáda
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-brigada-1919-1920-t120284#412791Verze : 4
MOD