Main Menu
User Menu

15./19. králův královský husarský pluk [1933-1992]

15th/19th The King's Royal Hussars

     
Název:
Name:
15./19. králův královský husarský pluk
Originální název:
Original Name:
15th/19th The King's Royal Hussars
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.12.1933
Předchůdce:
Predecessor:
15. králův královský husarský pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1992
Nástupce:
Successor:
Lehký dragounský pluk 1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.12.1933-01.12.1992 ?
DD.MM.1935-DD.09.1939 2. brigada kavelerie
DD.09.1939-DD.03.1940 3. divize BEF 2)
DD.03.1940-DD.06.1940 2. obrněná průzkumná brigáda BEF 2)
DD.06.1940-DD.12.1940 3. motorizovaná kulometná brigada
DD.12.1940-DD.08.1944 28. obrněná brigada 9. obrněné divize
DD.08.1944-DD.MM.RRRR 11. obrněná divize
DD.08.1954-DD.MM.RRRR Velenie Malaysie
DD.MM.1961-DD.03.1964 11. brigada
DD.03.1964-DD.11.1969 6. brigada
DD.11.1969-DD.MM.RRRR 11. obrněná brigada
DD.05.1976-DD.01.1978 5. průzkumná birgáda pěchoty
DD.01.1978-DD.05.1979 8. průzkumné polné síly 3)
DD.05.1979-DD.01.1981 3. obrněná průzkumná divize
DD.01.1981-DD.MM.1984 6. obrněná brigada
DD.MM.1984-DD.01.1986 RAC středisko 4)
DD.01.1986-DD.03.1988 11. obrněná brigada
DD.03.1988-01.12.1992 4. obrněná brigada
Dislokace:
Deployed:
31.12.1933-DD.MM.1935 Shorncliffe, ?
DD.MM.1935-DD.MM.1937 Tidworth, ?
DD.MM.1937-DD.09.1939 York, ?
DD.09.1939-DD.06.1940 ?, Francia, Belgicko ,
DD.06.1940-DD.06.1944 ?, UK
DD.06.1944-DD.05.1945 ?, Severozápadná Europa
DD.05.1945-DD.MM.1947 ?, Nemecko /
DD.MM.1947-DD.MM.1947 ?, Sudan /
DD.MM.1947-DD.MM.RRRR ?, Eritrea /
DD.10.1949-DD.08.1954 Hohne, ? /
DD.08.1954-DD.06.1957 ?, Malaysia /
DD.06.1957-DD.MM.1959 Omagh, ?
DD.MM.1959-DD.MM.1961 Carlisle, ?
DD.MM.1961-DD.MM.1967 Minden, ? /
DD.MM.1967-DD.MM.1968 ?, Lybia /
DD.MM.1968-DD.11.1969 ?, UK
DD.11.1969-DD.11.1972 Bad Fallingbostel, ? /
DD.11.1972-DD.11.1974 Catterick, ?
DD.11.1974-DD.05.1976 Omagh, ?
DD.05.1976-DD.05.1979 Tidworth, ?
DD.05.1979-DD.MM.1984 Paderborn, ? /
DD.MM.1984-DD.01.1986 Bovington, ?
DD.11.1986-DD.03.1988 Paderborn, ? /
DD.03.1988-01.12.1992 Münster, ? /

Velitel:
Commander:
31.12.1933-27.02.1944 Courage, Anthony (Brigadier-General)
27.02.1944-01.01.1947 Chetwode, Philip Walhouse (Field Marshal)
01.01.1947-01.01.1957 Kincaid Floyd, Henry Robert (Brigadier)
01.01.1957-01.01.1964 Norris Hinde, William Robert (Major General)
01.01.1964-01.12.1970 Taylor, Anthony Donnithorne (Colonel)
01.12.1970-01.01.1978 Wyldbore-Smith, Francis Brian (Major General)
01.01.1978-01.01.1983 Hodgson, Peter (Lieutenant Colonel)
01.01.1983-01.01.1988 Rowe Dutton Sharpe, John (Brigadier)
01.01.1988-01.12.1992 Coxwell-Rogers, Richard Annesley (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

31.12.1933-01.12.1992 Velenie
31.12.1933-01.12.1992 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) vytvára túto jednotku zlúčením sa s 13/18. Královskými husármi Královnej Mary
- roku 1939 sa stáva pluk mechanizovaným
2) Britské expedičné sily
- od 09.1939 do 03.1940 a 08.1944 do ? slúžil ako prieskumný divízny pluk
- 1959 až 1961 slúži ako výcvikový prieskumný pluk
- 11.1972 až 11.1974 slúži ako výcvikový taknový pluk
3) prvý pluk Škorpion ?
4) slúži ako pluk strediska Královských obrněných zborov
- štáb pluku sídlil v roku 1958-? centre Teritoriálnej armády Newcastle-upon-Tyne a v rokoch 1979-1992 v Fenham Barracks, Newcastle-upon-Tyne
-1958-1992 zóna pre rekrutovanie: Tyne and Wear, Durham, Northumberland, North Yorkshire, Cleveland
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org/deploy/uk/reg-cav/d15-19h.htm
www.regiments.org/regiments/uk/cav/D15-19h.htm

15./19. králův královský husarský pluk [1933-1992] - Nijmegen 9 November 1945

Nijmegen 9 November 1945
URL : https://www.valka.cz/15-19-kraluv-kralovsky-husarsky-pluk-1933-1992-t12026#38971Verze : 2
MOD