Main Menu
User Menu

2. prapor střelecké brigády (Prince manžela) [1921-1948]

2nd Battalion of the Rifle Brigade (Prince Consort's Own)

     
Název:
Name:
2. prapor střelecké brigády (Prince manžela)
Originální název:
Original Name:
2nd Battalion of the Rifle Brigade (Prince Consort's Own)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1921
Předchůdce:
Predecessor:
2. prapor Prince manžela osobní (střelecké brigády)
Datum zániku:
Disbanded:
11.09.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1921-11.09.1948 Střelecká brigáda (Prince manžela)
DD.MM.1922-DD.MM.RRRR 5. brigáda
DD.MM.1939-DD.09.1942 7. obrněná divize
DD.09.1942-DD.09.1942 10. obrněná divize
DD.09.1942-DD.07.1943 1. obrněná divize
DD.07.1943-DD.04.1944 10. obrněná divize
DD.04.1944-DD.MM.RRRR 6. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1921-DD.MM.1922 Ballyshannon /
DD.MM.1922-DD.MM.1922 ?, Anglicko
DD.MM.1922-DD.MM.1922 ?, Turecko /
DD.MM.1922-DD.MM.1927 Aldershot
DD.MM.1927-DD.MM.1931 Colchester
DD.MM.1931-DD.MM.1933 Devonport
DD.MM.1933-DD.MM.1937 ?, Malta /
DD.MM.1937-DD.MM.1939 Meerut /
DD.MM.1939-DD.01.1940 ?, Palestína /
DD.01.1940-DD.09.1942 ?, stredný východ
DD.09.1942-DD.04.1944 ? severná Afrika
DD.04.1944-DD.05.1945 ?, Taliansko /
DD.05.1945-DD.MM.1945 ?, Rakúsko /
DD.MM.1945-11.09.1948 ?, Nemecko /

Velitel:
Commander:
01.01.1921-17.06.1921 Howard, Francis (Major General)
17.06.1921-18.02.1929 Maitland Wilson, Henry Fuller (General Lieutenant)
18.02.1929-10.10.1939 Stephens, Reginald Byng (General)
10.10.1939-11.09.1948 Wilson, Henry Maitland 1. Baron Wilson (Field Marshal)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.01.1921-11.09.1948 Velenie
01.01.1921-11.09.1948 ?
Poznámka:
Note:
- 1939 sa stáva motorizovaným
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org/deploy/uk/reg-inf/095rb-2.htm
URL : https://www.valka.cz/2-prapor-strelecke-brigady-Prince-manzela-1921-1948-t120088#412259Verze : 0
MOD