Main Menu
User Menu

6. flotila torpédoborců [1940-1945]

6th Destroyer Flotilla / 6. Zerstörer-Flottille

     
Název:
Name:
6. flotila torpédoborců
Originální název:
Original Name:
6. Zerstörer-Flottille
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
2. flotila torpédoborců & 3. flotila torpédoborců & 4. flotila torpédoborců
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
14.05.1940-01.11.1940 Bey, Erich (Kapitän zur See)
01.11.1940-30.04.1943 Schulze-Hinrichs, Alfred (Kapitän zur See)
01.05.1943-12.12.1944 Kothe, Friedrich (Kapitän zur See)
12.12.1944-07.02.1945 - ( - )
08.02.1945-08.05.1945 Peters, Heinz (Kapitän zur See)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.deutschekriegsmarine.de/
URL : https://www.valka.cz/6-flotila-torpedoborcu-1940-1945-t11945#427935Verze : 0
MOD
6. flotila torpédoborců / 6. Zerstörer-Flottille



lodě 6. flotily torpédoborců:


Z 5 Paul Jakobi
Z 6 Theodor Riedel
Z 7 Hermann Schoemann
Z 8 Bruno Heinemann
Z 10 Hans Lody
Z 20 Karl Galster
Z 33
Z 36
Z 43


šéf inženýr flotily:


květen 1940 - listopad 1940 – fregatní kapitán Ing. Bartel
listopad 1940 - srpen 1941 - fregatní kapitán Ing. Suhrmeyer
srpen 1941 - březen 1944 - fregatní kapitán Ing. Karbe
březen 1944 - leden 1945 –korvetní kapitán Ing Meissner
leden 1945 - květen 1945 –korvetní kapitán. Ing. Taubert


vznik a historie:

14. 5. 1940 vznik 6. flotily torpédoborců
20. 5. 1945 rozpuštění 6. flotily torpédoborců
URL : https://www.valka.cz/6-flotila-torpedoborcu-1940-1945-t11945#38863Verze : 0