Main Menu
User Menu

Hilpertova skupina [1943-1944]

Group Hilpert / Gruppe Hilpert

     
Název:
Name:
Hilpertova skupina
Originální název:
Original Name:
Gruppe Hilpert
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
LIV. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
27.01.1944
Nástupce:
Successor:
Sponheimerova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1943-27.01.1944 18. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.01.1943-01.08.1943 Hilpert, Carl (Generaloberst)
01.08.1943-27.01.1944 Sponheimer, Otto (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1943-27.01.1944 Einem, Kurt von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.01.1943-10.03.1943 1. pěší divize
31.01.1943-02.02.1943 11. pěší divize
DD.01.1943-20.10.1943 250. pěší divize (španělská)
DD.01.1943-DD.04.1943 5. horská divize
DD.01.1943-24.02.1943 Policejní divize
DD.02.1943-DD.04.1943 223. pěší divize
11.03.1943-DD.02.1944 24. pěší divize
DD.03.1943-01.06.1943 Policejní divize SS
04.04.1943-15.08.1943 21. pěší divize
01.07.1943-27.01.1944 Dělostřelecké velitelství 138
16.08.1943-27.01.1944 11. pěší divize
DD.09.1943-DD.10.1943 28. myslivecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Hilpertova-skupina-1943-1944-t119333#409990Verze : 0
MOD