Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva II. sboru [1945-1951]

II Corps Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva II. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva II. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 2. sboru
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.01.1951 II. sbor
25.05.1945-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
15.09.1950-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva 1. vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-15.12.1948 Hradec Králové, kasárny /
15.12.1948-01.01.1951 Písek, kasárny /

Velitel:
Commander:
31.01.1946-29.06.1948 Malec, Josef (Brigádní generál)
DD.06.1950-03.10.1950 Bernas, Jan (Plukovník)
03.10.1950-01.01.1951 Bernas, Jan (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-II-sboru-1945-1951-t119283#409875Verze : 0
MOD