Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva I. sboru [1945-1951]

Artillery Headquarters of the 1st Corps

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva I. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 1. sboru
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.01.1951 I. sbor
25.05.1945-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
15.09.1950-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva 2. vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.04.1946 Praha, ? /
01.04.1946-15.12.1948 Litoměřice, kasárny /
15.12.1948-15.09.1950 Karlovy Vary, ? /
15.09.1950-01.01.1951 Banská Bystrica, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.11.1946-DD.03.1948 Podlezl, Bohumír (Brigádní generál)
DD.08.1948-DD.07.1949 Svoboda, Karel (Brigádní generál)
DD.07.1949-DD.08.1950 Thoř, Václav (Plukovník)
DD.10.1950-01.01.1951 Perko, Emil (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-01.01.1951
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1945-01.12.1945 1. dělostřelecká brigáda
01.12.1950-01.01.1951 41. dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-I-sboru-1945-1951-t119282#409874Verze : 7
MOD