Main Menu
User Menu

1. prapor 51. horalských dobrovolníků [1971-1994]

1st Battalion of the 51st Highland Volunteers

     
Název:
Name:
1. prapor 51. horalských dobrovolníků
Originální název:
Original Name:
1st Battalion of the 51st Highland Volunteers
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1971
Předchůdce:
Predecessor:
51. horalští dobrovlníci
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1994
Nástupce:
Successor:
3. (dobrovolnícky) prapor Černé hlídky (Královského horalského pluku)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.04.1971-31.12.1994 Perth

Velitel:
Commander:
01.04.1971-01.04.1976 Stewart, Robert Christie (Lieutenant Colonel)
01.04.1976-01.04.1980 Wat, Alexander James (Lieutenant Colonel)
01.04.1980-DD.MM.RRRR Carnegy-Arbuthnotr, D. (Lieutenant Colonel)
05.11.1992-31.12.1994 Murdoch, A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.04.1971-31.12.1994 Velenie
01.04.1971-31.12.1994 štábna rota (The Black Watch)
01.04.1971-31.12.1994 A (The Black Watch) rota
01.04.1971-01.04.1975 B (The Black Watch) rota
01.04.1971-01.04.1975 C (The Argyll and Sutherland Highlanders) rota
01.04.1971-01.04.1975 D (The Argyll and Sutherland Highlanders) rota
01.04.1971-01.01.1981 E (The Argyll and Sutherland Highlanders) rota
01.04.1971-20.04.1993 G (The London Scottish) rota
01.04.1971-21.09.1993 V (The Liverpool Scottish) rota
01.04.1975-31.12.1994 K rota
DD.MM.1984-DD.MM.1992 Z rota
DD.07.1992-31.12.1994 B rota
01.04.1971-31.12.1994 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.regiments.org
URL : https://www.valka.cz/1-prapor-51-horalskych-dobrovolniku-1971-1994-t119246#409782Verze : 1
MOD