Main Menu
User Menu

31. protitankový oddíl [1991-1992]

31st Anti-tank Division

     
Název:
Name:
31. protitankový oddíl
Originální název:
Original Name:
31. protitankový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.11.1991
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
31. protitankový oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.11.1991-01.01.1992 Západní vojenský okruh
01.01.1992-30.04.1992 Vojenské velitelství Západ
30.04.1992-31.12.1992 Oddělení raketového vojska a delostřelectva
Dislokace:
Deployed:
30.11.1991-01.04.1992 Lešany, Dělostřelecké kasárny /
01.04.1992-31.12.1992 Jelšava, kasárny /
Velitel:
Commander:
30.11.1991-31.12.1992
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
30.11.1991-01.04.1992 VÚ 3289 Lešany
01.04.1992-31.12.1992 VÚ 3289 Jelšava
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/31-protitankovy-oddil-1991-1992-t119141#409428Verze : 1
MOD