Main Menu
User Menu

1. radiotechnický prapor [1962-1992]

1st Radio Technical Battalion

     
Název:
Name:
1. radiotechnický prapor
Originální název:
Original Name:
1. radiotechnický prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1962
Předchůdce:
Predecessor:
1. radiotechnická rota
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1962-01.09.1965 1. armáda
01.09.1965-01.09.1969 Západní vojenský okruh
01.09.1969-01.12.1991 1. armáda
01.12.1991-01.03.1992
Dislokace:
Deployed:
01.10.1962-DD.MM.1963 Příbram, ? /
DD.MM.1963-DD.MM.1969 Stříbro, Kasárny Stříbro /
DD.MM.1969-01.03.1992 Holýšov, kasárna /
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.10.1962-DD.MM.1963 VÚ Příbram
DD.MM.1963-DD.MM.1969 VÚ Stříbro,
DD.MM.1969-01.03.1992 VÚ Holýšov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA (1. radiotechnický prapor )
URL : https://www.valka.cz/1-radiotechnicky-prapor-1962-1992-t118791#408314Verze : 0
MOD
Diskuse
velitel byl v letech 1986-88 pplk. Seman
v roce 1991 prapor zrušen, nástupce byla Základna pro ošetřování a ukládání techniky - zpočátku existující jako VÚ 3869, později dostala jiné označení, ale pod velením 2.brigády v Sušici
URL : https://www.valka.cz/1-radiotechnicky-prapor-1962-1992-t118791#454211Verze : 0